Vaatenurk, taju, suhtumine – see määrab sinu elusaatuse. Oled nõus?
Mis on vaatenurk? See on sinu mõtteviis teatud asjadest, see on suund, kuhu sa oma mõtte automaatselt suunad, kui sa teatud teemadele mõtled.
Näiteks kehakaal? Milline on sinu mõtteviis seoses kehakaaluga? Tõenäoliselt arvad sa, et saledad inimesed on eelistatumad ja püüdled ka ise saleduse poole. Tõenäoliselt veenad sa end selliste argumentidega, et sale keha on terve keha ja tugevdad sellega enda vaatenurka, et ka sina peaksid olema sale. (Need olid vaid mõned näited, sa ei pea nii mõtlema, kuid võiksid mõtiskleda, kuidas sinaa mõtled)
Kuidas on suhetega? Koostööga?
Just eile vestlesin sellel teemal oma vestluspartneriga ja mulle torkas taas eredalt silma, kuidas meie vaatenurk takistab meil liikumast uute ideede teostuse poole.
Meil oli arutelu all turundus ja koostöö ja ma pakkusin välja, et koostööd võiks teha näiteks võrkturunduses tegutsejate, kui väikeettevõtjatega. Nüüd, kuna võrkturundusel on halb maik küljes ja kuna seda äri aetakse väga kitsarinnaliselt, siis oli kohe kuulda vastuargumente, miks koostöö nendega ei toimi.
Mõtiskle selle üle, et üksikjuhtumeid vaadeldes võib see olla tõsi, kuid see ei tähenda, et see peab nii olema.
Pane tähele, kuidas sina mõtled. Sul tuleb idee teha midagi kellegagi koos ja sa mõtled mõnele inimesel. Siis aga meenub sulle, kuidas sa kord üritasid koostööd teha ja sa hakkad loetlema argumente, miks ka see koostöö ei ole võimalik.
Kas maailm on hukka läinud või täiuslik?
Eile said minu jaoks uue tähenduse W. D. Wattlese sõnad, millele ma juba mõnda aega mõelnud olen: “Sul tuleb õppida vaatama maailma mitte kui hukka läinud ja demoraliseerunud nähtust, vaid kui täiuslikku ja hiilgavat, mis liigub edasi kõige ilusama täielikkuse poole.”
Kust tuleb arusaam, et maailm on hukka läinud ja demoraliseerunud?
Vigadest, mida inimkond on oma arengus teinud või kitsamalt vaadates, mida me ise või meie lähedased on teinud. Me oleme proovinud teostada oma ideed ja loomulikult ei tule see esimesel korral välja, just nii nagu ei õppinud sa kõndima ühe korraga. Kuid meie viga seisneb selles, et me kinnitame oma teadvuse (mõtte) nendele vigadele ja need kujutluspildid olnust ei luba meil tegutseda edasi.
Soovitus, järgi seda
W. D. Wattles annab siin selge soovituse – meil tuleb õppida nägema maailma kui täiuslikku ja hiilgavat, mis liigub edasi kõige ilusama täielikkuse poole. Kust on pärit see täiuslik ja hiilgav?
Loomulikult on see pärit sinu visioonist. Mida sina luua tahad? Kas sa soovid koostööd, mis paneks sinu silmad särama ja innustaks sind panustama endast rohkem kui kunagi varem? Koostööd, mis tekitaks sinus soovi teha suuri asju?
Kas sa soovid endale armusuhet, mis süütaks sinus leegi ja paneks sind särama – kogu aeg?
Siis ära enam vaata maailma kui hukkaläinud ja demoraliseerunud nähtust, vaid kui täiuslikku ja hiilgavat, mis liigub edasi kõige ilusama täielikkuse poole – sinu visiooni poole.
Jaga siin oma ideid, kuidas sina õpid nägema maailma kui täiuslikku ja hiilgavat, mis liigub edasi kõige ilusama ja täielikkuse poole. Jaga, sest sinu mõtted on olulised muutmaks maailma täiuslikumaks:)
Kirjuta sõnum või küsimus