Ma väga soovin, et sa liitud Mõttetreeningutega ja õpid oma mõtteid iseseisvalt juhtima. Miks? Sest läbi selle saabub vabadus, mida me kõik endale üliväga soovime. See vabadus annab meile võime valida oma tunded ise, teha neid tegevusi, mis meile meeldivad, ja saada tulemusi, mida meie süda tegelikult ihaldab. Ilma oskuseta oma mõtteid iseseisvalt juhtida, oleme me oma keskkonna, olukordade ja ümbritsevate inimeste meelevallas.
Sellelt lehelt leiad sa esimesed töövahendid mõistmaks, mida ma mõttetreeningu all silmas pean ja ma usun, et kui sa need töövahendid enda kasutusse võtad, näed sa ka nende suurepärast kasutegurit enda isiklikus elus.
Niisiis …
# Mõttetreeningute alus on Stickman. Napoleon Hill viitab oma bestselleris “Mõtlemist muutes rikkaks” (Think and Grow Rich) üheselt asjaolule, et mõtted on asjad. Stickman seevastu aitab meil aru saada, kuidas mõtted saavad asjadeks.
Siin on sulle esimene Mõttetreeningute video, mida ma soovitan sul kohe mitu korda vaadata. Just Stickmanist arusaamine määrab selle, kas sa kasutad neid teadmisi, millest me räägime või mitte.
Järgmiseks toon välja neli üldist põhimõtet, mis moodustavad kokku loomisprotsessi. Siin need on:
# 1 EESMÄRGID LOOVAD SELGUST
Pole oluline kas sinu lemmiksõna on eesmärk, taotlus, siht, kujutluspilt või midagi muud, kõige olulisem arusaamine, mis sul Elust peab tekkima on järgmine: selgus on (ükskõik mille) loomise eelduseks, kuid see ei teki iseenesest. Selguse loomise parimaks tööriistaks on oskus seada eesmärke ehk oskus panna kirja seda, mida sa tahad.
Kui töö mõtetega on sulle uus, siis siin on sinu esimene eesmärk:
# Õpi jälgima oma mõttemaailma.
See, mida sa kõigepealt vajad on selgus oma mõtetes. Mida sa mõtled? Jah, ma pean silmas, mida sa igal ajahetkel mõtled? Mida sa mõtled siis, kui sa oled vihane? Siis, kui sa tunned end halvasti? Siis, kui sa oled rõõmus? Selleks, et üldse midagi teadlikult looma hakata, tuleb sul luua endale selgus iseendast.
NB! See ei ole kerge ülesanne, sest kahjuks enamus inimesi ei ole harjunud oma mõtteid kuulma. Tosin aastat tagasi olin mina üks neist inimestest ja pean käsi südamel tunnistama, algus oli väga raske.
Seevastu asja positiivne pool on selles, et oma mõtete jälgimine on oskus nagu iga teinegi ja see on õpitav. Sina ka, saad sellega hakkama.
Kuidas seda teha?
- Võta kord päevas mõtisklemiseks aega. Aeg möödub väga kiiresti. Täna loed sa seda kirjatükki siin ja mõtled, et peaksid tegema seda, mida Helina ütleb, kuid siis … möödub homme ja ülehomme ja isegi nädal ja kuu … ja sa imestad, kuhu see hea tahe kadus. Küsimus ei ole sinu tahtes, soovis ega heades kavatsustes. Küsimus on hoopis selles, et sa ei otsustanud, millal sa iga päev endale mõtisklemiseks aega võtad. Niisiis otsusta kohe ja pane endale telefoni selle kohta iga päeva peale meeldetuletus.
- Kasuta paberit ja pliiatsit. Ma tean, et kirjutamine ei ole just kõigile harjumuspärane tegevus, kuid usu mind, kui ma ütlen, ideed ja mõtted sinu peas on kui libedad kalad sinu käes, kui sa neid pliiatsiga üles ei tähenda on nad läinud. Kui sa ei hakka panustama aega, et end kuulata ja kuuldud mõtteid üles kirjutama, on sul väga raske iseenda mõtetest aru saada. Mõtted on kiired, need tulevad ja lähevad ja isegi siis, kui sa oled harjunud juba oma mõtteid märkama, on antud soovitus kulda väärt. Nii et ära oota, kasuta seda!
- Kasuta küsimusi. Vali endale üks sobiv küsimus, mida sa saad päeva jooksul mitu korda küsida ja mis aitab sul jälgida, mida sa mõtled. Alustasin intensiivse mõttetreeninguga 2006. aastal Vic Johnsoni juures ja tema andis mulle kingituseks ühe oranži käepaela, kuhu oli peale kirjutatud W.A.I.T., mis inglise keeles kõlas What Am I Thinking ja tõlgituna Mida ma mõtlen? Iga kord, kui ma seda käepaela katsusin või kui see mulle silma jäi, tuletas see mulle meelde küsida endalt mida ma mõtlen ja pöörata oma tähelepanu oma mõtetele.
- Jälgi tundeid, siis mõtteid. Nagu ma juba ütlesin, on mõtted kiired liikuma, need tulevad ja hetke pärast ongi läinud. Palju püsivamad olevused on tunded. Mina alustasin oma mõtete uurimist läbi tunnete jälgimise. Esmalt õppisin märkama oma halba enesetunnet ja seda märgates hakkasin endalt küsima, millised mõtted seda halba enesetunnet tekitavad.
# Sea endale eesmärgid. Meie ülim siht on viia ellu muutus sinu mõtetes, et saaks muutuda sinu käitumine ja läbi selle sinu tulemused ja keskkond. Veidi keerulisemalt väljendades tahame me muuta sinu keha poolt väljastatavat vibratsiooni, mis aitab sul olla selline inimene, kes saab neid tulemusi, mida sina tahad.
Selleks, et me teaksime, millises vibratsioonis sa olema pead ja selleks, et sa saaksid end nö õigesse vibratsiooni viia, on sul vaja teada, mida sa tahad. Sul on vaja kujutluspilti, sest sinu peas olev kujutluspilt aitab sinu kehal muuta vibratsiooni, milles see on.
Saad aru, asi toimib nii nagu Stickman selgitas: Sinu mõtted moodustavad kujutluspildi, mis omakorda hakkab juhtima sinu alateadvust. Alateadvusel on aga võime muuta sinu keha vibratsiooni. Muutes vibratsiooni, muutuvad nii sinu enesetunne, käitumine kui ka – aja jooksul – tulemused, mida sa saad.
Kui sa vajad abi selguse loomises, et saada teada, mida sa tahad ja mis võiks olla sinu südamesoov, siis selleks on Mõttetreeningutel Unistuse kiirtee kursus. Saad sellega tutvuda [siin].
# 2 ENESEKINDLUS ON MÕTETES
# Muuda oma mõtteid. Eelmises lõigus rõhutasin ma fakti, et tulemused muutuvad aja jooksul. Miks mitte kohe? Juhul kui me suudaksime oma mõtteid koheselt ja jäävalt muuta, muutuksid ka meie tulemused. Kahjuks on enamike jaoks meist tõde see, et mõtete muutmiseks on vaja kordusi. Üheks viisiks kordusi esile kutsuda on afirmatsioonid ehk enesesisendused. Sulle sobivate afirmatsioonide leidmiseks pead veidi tööd tegema. Mõtiskle, millist muutust sa enda ellu tahad ja leia mõni lause, tsitaat, fraas, mis seda muutust sinu jaoks iseloomustaks. Nüüd kasuta seda nii sageli kui võimalik. Afirmatsioonide mõjust võid lugeda ühest minu vanast blogist Ka sinust võib saada blogija.
# 3 SEGADUSEST TULEB KORD
On üks teadmine, mis on enesearendajate maailmas valesti mõistetud ja millele pööratakse koolitajate poolt peaaegu olematut tähelepanu. Me võime seda kirjeldada Brene Browni sõnadega “sa ei saa vältida “teist päeva” “. Mida see tähendab? Nö “esimene päev” on see periood, mil me saame teadlikuks, mis meile muret teeb. Mis on need tegurid – mõtted, situatsioonid, inimesed, käitumised – mis meid häirivad. “Teine päev” on sellele järgnev periood, mil me kogu selles sopas sipleme ja põgeneda tahame. See on periood, mil meil on valik, kas eirata seda, mida me just teada oleme saanud, või asuda muutust ellu viima. Kui sa valid muutuse, tuleb sul valmis olla segaduseks. Segaduse kogemine iseenda sees on väga ebamugav tunne, see võib sisaldada viha, pahameelt, ärevust, hirmu, paanikat, soovi lõpetada kõik. Kõik see on muutuse loomise osa ja loomulik. Kõik kogevad seda.
Me ei tohi aga sellesse seisundisse jääda. Sellest seisundist aitab meid välja oskus teha otsuseid. Olgu need otsused ükskõik kui väikesed, sul tuleb kuskilt alustada ja midagi otsustada. See aitab sind segaduses olles edasi.
Läbi otsuste hakkad sa liikuma selguse poole. Seega harjuta otsuse tegemist!
# 4 TEGUTSEMINE ON MINU PANUS
Tegevused on kui ENTER-klahv sinu arvuti klaviatuuril, ütles mulle kunagi üks mastermind koolitusel osalenu. Kui mõttepildi ehk kujutluspildi loomisel tegeleme me sellega, et kaasata Elu (Universum) oma tegemistesse, siis meie enda tegevus on meie panus eesmärgi saavutamisesse. Tangot tantsitakse alati kahekesi ja ka loomisprotsess on meie ja Elu (Universumi) kooslooming. Kui ühe partneri osalus on puudu, tulemust ei tule.
Tegutsemine on olnud minu jaoks üks suurimaid komistuskive, mille ma 2013. a märtsikuus lõpuks ületasin. Tegin eksami ära ja võin öelda, et tean nüüd, kuidas end tegevusse viia. Ka sina võid selle oskuse omandada, idee selle taga pole sugugi nii keeruline nagu sulle, ja ka mulle, antud hetkel paistis.
Need on teemad, millest Mõttekoolis juttu on ja mida me kursustel põhjalikult käsitleme. Ma loodan, et oled jätnud mulle oma e-maili, et saaksime oma jutuajamist jätkata.
Parimate mõtetega
– Helina Mägi
Sinu mõttetreener
Kirjuta sõnum või küsimus