Ma tean, et sa valmistud jõuludeks ja samal ajal katsud leida rahulikku aega, et planeerida oma uut aastat. Usun, et järgnevate päevade jooksul see sul kindlasti õnnestub. Seepärast soovingi sinuga jagada veel viimaseid nõuandeid, mida saad uue aasta disainimisel järgida.
1) Võta tõesti aega
Kui sa küsid endalt, mida sa ootad järgmiselt aastalt või mida sa tahad järgmine aasta kogeda, siis võta vastuse kuulmiseks (mitte välja mõtlemiseks) kindlasti aega. Istu oma lemmik tugitooli või viska mugavalt voodile pikali, sule silmad ja luba sel küsimusel oma peas vabalt ringi hõljuda. Ole rahulik. Kuula.
Usaldades oma sisetunnet saad parema kontakti oma südamesooviga ja seda suurem on tõenäosus, et oled valmis selle nimel lõpuni minema.
2) Pane kuuldu kirja ja joonista pilte
Ära usalda oma mälu. Pane see, mida sa kuulsid endale ütlevat, kirja. Pole oluline, kas sa näed praegu kuidas seda saavutada või mitte. Oluline on ainult sinu sisemine vastus küsimusele – kas sa tahad? Kui vastus on jah, siis kuulub see sinu nimekirja.
Kuid ära jää siin peatuma. Hakka selle ideega mängima ja joonista ta suuremaks, detailiderohkemaks, iseendale arusaadavamaks. Võid küsida endalt mitmeid küsimusi – mida ma sellega mõtlen? millal ma soovin seda saada? kellega koos saaksin seda teha? millise tekonna peaksin selleks läbima?
Kui sa kogu pilti ei näe, polegi vaja. Alusta detailidest. Keskendu osadele, mida sa kindlalt tead ja “ehita nendele”, nagu ütleb Raymond Holliwell. Killuke siit ja killuke sealt moodustab varem või hiljem terviku.
3) Ära piirdu vaid lõpp-tulemusega
Loomisprotsess nõuab, et me teaksime kus me oleme (1), teaksime, mida me tahame (2), kuid ka seda, et me pidevalt tegeleme oma mõtetes ja tegevustes küsimusega kuidas (3) sinna jõuda.
Kui sa oled otsustanud, kuhu sa teel oled, siis sa ei pea mitte tegema kahtlustega, kas see on võimalik, vaid pigem küsimusega selles liinis – jah, ma tean, et see on see, mida ma tahan ja küsima endalt, mida ma täna teha saan, et sinna poole liikuda.
Kavandades oma uut aastat liigu oma lõpp-eesmärgist kaugemale ja hakka looma ka plaani. Küsi endalt mida sa selleks tegema pead? Mida sa kohe teha saada? Milleks sul abi vaja on ja aseta need ülesanded mõttes (või paberil) järgmise aasta ajateljele jaanuarist – detsembrini.
4) Harjuta
Kui sul on teada lõpp-tulemus ja enam-vähem omad ülevaadet ka teekonnast, siis lisa oma päeva ka aeg, et oma plaan praktikasse viia.
Praktiseeri esmalt mõttes. Näe kuidas sa liigud oma eesmärgi poole. Mõtle, mis on sinu esimene samm ja näe end seda tegemas. Siis tee see samm. Seejärel vali välja järgmine ja korda protsessi – ikka enne mõttes ja siis tegevuses.
Soovin sulle ilusaid jõule koos sulle armsate inimestega!
Helina
Kirjuta sõnum või küsimus