Sain lugejalt ühe vahva küsimuse, mis püstitas teema:
Kuidas koolitus saab olla mastermind, sest koolitusel osalejad ju mind ei aita.
Vastus:
Mastermind on grupp inimesi, kes tegeleb üksteise toetamisega.
Asja võib aga vaadata ka koolituse seisukohast.
Kui käia ühekordsetel seminaridel, siis hea on, kui seal tekib kellegagi kontakt ja saame kohtuda ka pärast seminari. Enamasti on need tutvused siiski pealiskaudsed ega vii edasiste sügavate teineteist toetavate suheteni.
Minu kui koolitaja eesmärgiks on pakkuda just sedalaadi koolitus-kohtumisi, kus sellised suhted tekiksid.
Korraldame ka ühekordseid seminare, kus soovime järgida samuti sama põhimõtet, kuid ütlen ausalt, seminaride puhul on seda raskem ellu rakendada.
Küll aga õnnestub see meil suurepäraselt alates 4 nädalastest kursustest.
Mastermindi põhimõte on meil kasutusel ka meie aastases Praksise kursuses ning mulle teeb väga rõõmu, et olen aidanud käima päris mitu gruppi, kes üksteist toetavad ka pärast kursuse lõppemist.
Mis aga puutub minu aitamisse, siis tõde on, et iga koolitusel osaleja aitab ka mind, kuid ma ei oota, et minu koolitusel käijad oleksid minu mastermindi liikmed. See ei ole minu eesmärk. Minu eesmärk on aidata osalejatel luua oma mastermind.
Masterminde on ju erinevaid ja igal on erinev otstarve. Mastermindid, mida ma nö koolitusena läbi viin, on eelkõige õppevormina esitatud, et kõik, kes seda on kogenud, saavad oskuse seda ise läbi viia.
Nii et kui tuled mõttetreeningute mastermind-koolitusele, ei saa sa mitte ainult teadmisi, mida me jagame, vaid ka oskuse mastermindi läbi viia ja mine tea ehk ka mastermindi kaaslase :).
Selline on minu nägemus selle sõna taga.
Sõna päritolu on tõesti Napoleon Hillilt, kuid mastermindi läbiviimist õpetas mulle minu mentor Paul Martinelli LifeSuccess firmast. Nii palju siis päritolust.
Tänud küsijale!
Kirjuta sõnum või küsimus