Nüüd, kui sa oled oma rahaasju läbi uute küsimuste vaadanud ja võibolla isegi mõned uued küsimused enda jaoks välja mõelnud, saame liikuda konkreetsema teema juurde.
Kui sa oled endaga väga aus, siis kas sa tahad oma sissetulekut suurendada? Tahad sa teenida raha rohkem, kui sa praegu teenid? Ja kindlasti ka miks?
Nüüd kui sinu vastus sinu südames oli jah, siis loe edasi, kui see teema sind ei huvita, siis liigu edasi.
Minu esimene küsimus on – Mille eest me raha saame?
Mulle meeldib Jim Rohni tsitaat, kus ta ütleb, et raha on autasu teenuse eest. Seda toetab ka Napoleon Hilli 6-sammuline valem, kus ta palub üles kirjutada “mida sa küsitud raha eest vastutasuks pakud”.
Lihtne? Soovid rohkem raha, paku rohkem teenust.
Ma arvan, et sa juba teadasid seda, kuid mida sa tõenäoliselt ei tea, on – kuidas seda teha.
Samm 1.
Hakka mõtlema, et saad seda valemit kasutada. Mõtiskle selle üle, et sul on, mida pakkuda (isegi kui sa ei tea veel mida).
Miks see samm on oluline? Sest seni kuni me endale ikka ja jälle korrutame, et meil ei ole midagi pakkuda, minu juurde ei saa tulla rohkem raha kui tööandja maksab, senikaua ei saagi midagi muutuma hakata, sest me ei ole oma mõttekanaleid avanud.
Kõik uksed on suletud. Meie ülesandeks on need uksed esmalt lahti teha, et arusaam – mida mul on pakkuda, võiks meieni jõuda.
Samm 2.
Meil on vaja teadmisi või oskusi, mida teistega jagada.
Ühelt poolt meil juba on teatud teadmised ja oskused, kuid meil tuleb nendes selgust luua. Mis on need oskused, mida ma saaksid kasutada, mille abil saaksid teistele kasulik olla? Küsi endalt: Millised on minu teadmised, mis võiksid teistele kasu tuua? Millised on minu tugevused, millega saaksin teistele eesmärkide saavutamisel kasulik olla?
Neid küsimusi võiksid endale ikka ja jälle esitada, sest me kipume oma tugevusi alahindama, neid mitte tähele panema ja pisendama. Seetõttu võid seda harjutust tehes oma tugevustega pigem praalida, luba endale seda, sest ainult nii saavad need mõtted sinu vanade uskumuste kihi alt välja tulla.
Teine pool on see, et me saame alati uusi teadmisi omandada, uusi oskusi juurde õppida, end täiendada. Mida sa oled viimase aasta jooksul juurde õppinud? Mida sa praegu õpid? Mida sa võiksid õppida?
Samm 3.
Otsusta, kas vajad raha koheselt või oled valmis tegutsema pikaajalise eesmärgi nimel.
Kui vajad raha koheselt, siis tuleb sul ilmselgelt kasutada oma olemasolevaid oskusi ja teadmisi, sest uute õppimine võtab aega.
Me kõik oleme juba arendanud endas mõningaid väärtuslikke omadusi, mida me praegu näiteks ainult oma tööandjale pakume või sootuks ainult koduses ringis kasutame.
Kus sa veel saaksid oma õpitud oskusi/teadmisi kasutada? Kelle heaks saaksid sa neid veel rakendada?
Isegi kui sa arvad, et sinu praegune töö sulle midagi ei paku ja sa soovid hakata hoopis muuga tegelema, siis raha igapäeva kulutuste katmiseks vajame me ikkagi. Rahamasin on just selline ettevõtmine, mis põhineb sinu juba olemasolevatel oskustel ning toob sulle leiva lauale.
Niisiis mis võiks olla see, mida sa saaksid raha vastu vahetada kohe? (Ja ära palun räägi endale, et sul ei ole midagi. Ainuüksi selline sisekõne röövib sinult need arusaamised. Otsi seni, kuni leiad.)
Esmalt nõuab ka tuttavas valdkonnas ettevõtmise käivitamine aega, kuid kui see juba jookseb, saad hakata vaatama, kuidas enda aega vabaks saada.
Nüüd kui sinu põhivajadused on rahuldatud, ja oled leidnud võimalusi kuidas oma aega selles vähendada, saad hakata oma unistust ellu viima. Uute oskuste ja teadmiste omandamine on alati kannatust ja aega nõudev, kuid nüüd on sinu süda rahul, sest sinu oluline sissetulek on tagatud.
Mida Sa nüüd teed?
Jagasin sinuga neid ideid mitte sellepärast, et sa koheselt uisapäisa tegutsema hakkaksid, vaid seepärast, et sa hakkaksid sellele mõtlema.
Pane kirja oma oskused, isegi need, mida sa pead iseenesest mõistetavaks. Küsi sõpradelt, millised on sinu tugevused, millega võiksid arvestada.
Hakka mängima oma mõtetes ideega, et võiksid midagi seesugust teha. Nt alustada töö kõrvalt oma enda teenuse pakkumist.
Otsi inimesi, kes juba selle tee läbi on käinud ning küsi neilt nõu. Palu, et nad jagaksid oma kogemusi, tagasilööke ja lahendusi.
Kui oled mõnda aega oma uue mõttega mänginud, tee esimene proovisamm. See võib olla väike, kuid selline, mis annaks sulle tagasiside, kas see võiks olla midagi sellist, mida suuremalt teha.
Ja siis tule kirjuta siia oma mõtteid, kuidas Sinu rahaasjad edenevad, et julgustada ka teisi proovima uut teed.
Kirjuta sõnum või küsimus