Loomisprotsessis on kolm faasi ja esimene neist on seemne loomine – unistamine.
Üllatavalt palju tagasiside olen saanud innustusprogrammist just selle kohta, kui võõristav on kirjutada üht ja sama ideed mitu päeva järjest. Vaatame, mida kirjutab selle kohta Ralph Waldo Trine:
Külluse ja heaolu seadus
“Selline on külluse ja heaolu seadus: ebaõnne puhul ära tekita eneses etteheiteid, vaid kasuta seda olukorda parimal võimalikul viisil. Oota alati paremaid asju ja tingimusi, mis toovad küllust. Hoida endas taolist suhtumist tähendab aktiveerida vastupandamatu jõud, mis varem või hiljem materialiseerib selle, mis algsel kujul oli vaid idee.
Ideedes on varjatud jõud, millest õigel kasutusviisil, saab seeme, mis kasvatab materiaalseid tingimusi.
Ära kuluta hetkegi kaebusele, vaid kasuta seda aega selleks, et luua tegelikkuseks tingimused, mida sa ihaldad. Soovita endale külluse ideed. Näe iseend külluslikes tingimustes, kinnita seda endale enne, kui sa koged seda oma füüsilises maailmas. Kinnita seda endale kindlalt ja vaikselt, kuid jõuliselt ja enesekindlalt. Usu sellesse täielikult. Aktsepteeri seda, jätka selle idee kastmist lisades ootuse. Nõnda teed sa iseendast magneti, et tuua oma ellu seda, mida sa ihaldad.
Ära karda endale neid asju kinnitada. Seda tehes, paned sa aluse ideaalile, mis hakkab end rõivastama materiaalsesse vormi. Sel moel kasutad sa selle universumi kõige võimekamaid agente.
Kui sa ihaldad endale erliselt midagi, mis teeb sulle head, midagi, mis avardab sinu elu või suurendab sinu kasulikkust teistele, hoia endas mõtet, et õigel ajal, õigel moel ja läbi õigete vahendite saabub sinu juurde vajalik või sulle avatakse tee, mida mööda omandad sa selle, mida sa ihaldad.”
Enne kui sa hakkad eksilikult oletusi tegema, et vaid mõte aitab sul jõuda ihalduseni, palun ma sul lugeda sellest tekstist välja konkreetsed tegevused, mida sul teha tuleb, et seda võimast ideed – idee loob materiaalsuse – kasutada.
Oma ideid saad jagada siin alla olevas kommentaaride lisas.
Eliise says
Ma ei saa päris täpselt aru sellest ideest. Ma saan aru, et unistades saab kõik alguse- mõte hakkab kuskile poole liikuma. Läbi kordamise ja eneseveenmise on võimalik endale sisendada, et selline olukord on võimalik. Kuid mis on see liikumapanev jõud, mis paneb igapäevaselt toimetama?
“Ideedes on varjatud jõud, millest õigel kasutusviisil, saab seeme, mis kasvatab materiaalseid tingimusi.”- Ma ei saa aru, mida see tähendab, et “õigel kasutusviisil” ?
“Loomisprotsessis on kolm faasi”:
1) Unistamine
2) Kordamine ja kinnitamine
3) ?
Olen ma õigesti aru saanud? 🙂
Helina Mägi says
Väga super, Eliise. Just seda ma soovisin, et hakkad küsitlema, mida see tsitaat tähendab. Innustusprogrammis tulen nende kolme faasi juurde järk-järgult, kui soovid selle kohta infot, siis uuri stickmani video http://www.mottetreening.ee lehelt.
Anne says
Tere!
Suured tänud imelise vihje eest ja tänud ka Eliisele! Palju selgem pilt kohe!
Kas on ka võimalik, kuigi ma juba natuke ka usun :), omandada midagi mitte materjaalset
vaid hoopis parandada enda iseloomu omadusi. Ennast muuta!?
Helina Mägi says
Absoluutselt. Ka enda muutmine tähendab millegi materialiseerimist – iseenda:). Tehnoloogia on sama.
anne says
Kolmas punkt on uskumine
Merli says
Tere!
Mina samuti tänan nende heade mõtete ja soovituste eest! Mingil hetkel isegi tekib kerge hirm kui hakkad suurelt unistama, et see tähendab ju seda, et ma pean ka reaalselt siis selle unistuse nimel vaeva hakkama nägema ja seepeale langeksid nagu tagasi oma mugavustsooni ja mõtled omaette, et pole mõtet siis kohe nii grandioosselt unistamist alustada 🙂
Minul selline küsimus, et kui on ainult mõned tegevused, mida oma unistuse jaoks igapäevaselt teen, siis kas on lootust, et kunagi hiljem hakkan ma ka teisi tegevusi/võimalusi märkama, et unistusele lähemale jõuda? Vahel tundub natuke keeruline kaugemas tulevikus asuvate unistuste/ideaalse elu kirja panemine, sest ei oska mõelda, kust ja millega alustada, et sinna välja jõuda.
Igatahes on väga põnev seda programmi läbida, teadmata, kas see, mis ma kirjutan, on ka õigel teel olemine või mitte 🙂
Ene says
Täna võtsin taas Helina esimese tagasiside kirjutise ette ja avastasin, et minu unistuses figureerib ikka veel sõna “tahan” . Uskumatu … nii lihtne peaks ju olema meeles hoida ja kontrollida … mina olen, mul on, ma teen :)) Aitäh, Helina!
Anne says
Ma kirjutan oma unistused vormis – justkui mul juba on kõik see imelisus olemas igapäevases elus.
Hetkel ma veel ju päris täpselt ei tea, kuidas sellist elu teoks teha kuid arvan, unistan, tean – see täitub samm-sammult.
Võin kinnitada, et mul on olnud mitmeid unistusi, mis on täitunud! Mõni lihtsamalt, mõni natuke “töisemalt”! :
Tänud ja Päikesed! 🙂